مراسمی که سالانه در دانشگاه های کشور برگزار می گردد،در دانشگاه علوم و فنون نیز برگزار شد با چهره ایی قابل پیش بینی...
تحت اثر استبداد دینی حاکم و تفکر قهقرایی مذهبی موجود در دایره ی قدرت، مانند گذشته اینبار نیز ریاست دانشگاه و معاونین مسئول ایشان در حالی مسیر تغییر جشن به گردهمایی را انجام دادند که از پیش به حذف چهره های فعالین دانشجویی سیاسی_صنفی و اعضای انجمن اسلامی از ویدیو کلیپها و لیست فعالین فرهنگی جامه عمل پوشانیده بودند. در کنار سایر کاستی های موجود متاسفانه انتخاب موسیقی نیز تحت تدابیر شدید صورت گرفت و پخش هرگونه موزیک که سبب مفرح جان باشد ولو اینکه از سوی وزارت ارشاد مجوز دریافت کرده باشد ممنوع گردید.
متاسفانه علیرغم تلاش تمامی نمایندگان دانشجویی این مراسم در دو شب در امفی تئاتر چمران دانشگاه که ظرفیتی برابر بر 250 نفر بیشتر ندارد برگزار گردید،در شب ابتدایی برای سه گرایش مدیریت و اقتصاد و در شب دوم برای دو گرایش شیلات، محیط زیست، کشتی سازی و ارشد های رشته های فیزیک دریا،شیلات،جانوران و الودگی برگزار شد.
مسایل گوشه ایی مراسم از استقبال و بدرقه و پذیرایی تا ادای احترام به مدعوین نیز متاسفانه در کمال افول صورت گرفت، کمااینکه از پیش دانشگاه از دانشجویان جهت دعوت خانواده های خویش هزینه ایی را گرفته بود.

به هر حال برای دانشجویان 88 که امسال در ازمون کارشناسی ارشد نیز بسیار درخشیدند ارزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را داریم...
به امید جهت دادن ایرانیان به اگاهی بالاتر از امروز  و ایرانی ابادتر از دیروز از سوی فارغ التحصیلان.